Skip to content

Neyi aramıştınız?

Ara

Geleceğin 50 Gıdası
TARİHÇE

HAKKIMIZDA

Knorr; 200 yıla yaklaşan deneyimini, her evde pratik, doğal ve lezzetli sofralar oluşturmanız için size sunuyor. 

1800 –İki asır önce Almanya’da dünyaya gelen Carl Heinrich Knorr, ticaret eğitimini aldıktan sonra tarım ürünlerinin toptancılığını yapmaya başlar.

1838 – C. H. Knorr kurutma ve öğütme yapmak için Heilbronn’da  bir fabrika kurar, kahve ticareti işine girer.

1889 – Knorr’un ünlü “Bezelyeli Sosis”i üretilir ve 1900’de 40 ayrı çeşide ulaşır. 

1892 –  Bu yıl içerisinde makarna üretimi başlar, 1911 itibariyle Avrupa’da İtalya dışında en büyük makarna üreticisi haline gelecektir.

1894 – Knorr fabrikası alanı hızla büyür,……..Heilbronn markası konumuna gelir.

Knorr 1978 yılında Türkiye pazarına girdi.

1948 – Kullanılmaya başlanılan teknoloji ile çorbaların pişirme süreleri 30 dakikadan 5 -10 dakikaya kadar düşer. Ürünü nem ve mikrop gibi dış etkenlerden korumak üzere hava ve ısı geçirmeyen alüminyum keseler kullanılır. 

1978 – Knorr Türkiye pazarına girer. Taze ve kaliteli malzemeler kullanarak lezzetli, pratik ve farklı çözümler sunan Knorr, o günden bu yana bizler için yemek yapmaktan daha fazla zevk almamızı sağlamaya devam etmektedir.

2000 – Artık Knorr ürünleri dünyanın 87 ülkesinde satılmaktadır. Ekim’de Knorr markasının yeni sahibi Unilever olur. 

2001 – Yemek Harçları’nın lansmanı ile birlikte Knorr sadece çorba ve bulyon ürünleri ile tanınan bir marka olmaktan çıkar; Hazır Gıda Pazarı’na yepyeni bir soluk katmış olur.

sop buntut empuk 2.jpg

2000 – Artık Knorr ürünleri dünyanın 87 ülkesinde satılmaktadır. Ekim’de Knorr markasının yeni sahibi Unilever olur. 

2001 – Yemek Harçları’nın lansmanı ile birlikte Knorr sadece çorba ve bulyon ürünleri ile tanınan bir marka olmaktan çıkar; Hazır Gıda Pazarı’na yepyeni bir soluk katmış olur.

2003 –  Knorr, Çeşni serisini piyasaya sürer. Aynı yıl Knorr Yemek Harçları için de yeniliklerle dolu olur. Knorr İnegöl Köfte Harcı, Knorr Dolma Harcı, Knorr Zeytinyağlı Dolma Harcı tüketicilerin beğenisine sunulur.

2004 –   Knorr, yine yepyeni ürünlerle hem Kuru Gıda Pazarı’na yeni bir boyut kazandırır, hem de sektördeki lider marka olma imajını güçlendirmiş olur. 

2006 – Knorr ‘un başlattığı “Doğallık Kampanyası” kategoriye yeni bir soluk kazandırır.

2007 – Lansmanı yapılan “Bugün ne pişirsem?” kampanyası ile Knorr kendini her gün için farklı yemek alternatifleri sunabilen yenilikçi bir marka olarak konumlandırır.

2008 – Knorr, Yeni Çabuk Çorba reklam kampanyası ile sektöre damgasını vurur.  Altın Effie ve 4 Kristal Elma Ödülü alarak başarısını bir kez daha kanıtlamış olur.

2010 – Knorr.com.tr  “8. Altın Örümcek Web Ödülleri”, “Gıda Kategorisi”nde “Halkın Favorisi” ve “Kategori Birinciliği Ödülü”ne layık görülür. Aynı zamanda “Türkiye Bilişim Derneği”  tarafından “Bilişim 2010 Web Sitesi Görsel Tasarım Ödülü”nün de sahibi olur. 

2011 – Lezzet ustası Knorr, Anadolu’nun en eski mutfak geleneklerinden biri olan çorba yemeği “Aş”ı sofralarımıza getirir. Yeni “Tavuk Suyu”nu, lezzet ustalarının kullanımına sunar ve yemeklerin vazgeçilmez lezzet sırrı olur.

2012 – Knorr, yenilenen çorbalarında tuz miktarını azaltırken, tüketicilerinin ortak tat olarak ifade ettiği lezzet arttırıcı olan MSG’yi (Monosodyum Glutamat) yeni tariflerden çıkarır. Lezzetli çorbaların tazeliğini uzun süre koruması için hava, ışık ve neme karşı korumalı 3 katlı ambalajını üretir.

Bunlar da var